400-1388-198
-
Conference System
- Integrated Conference System Controller
- Intelligent Dual Transmission Fully 5G Digital Conference System
- Secure Conference System
- Starry Sky Series
- Digital Wired Conference System
- Wireless Conference System
- Dante Conference System
- Infrared Simultaneous Interpretation System
- Voting System
- Condenser Microphone
- Paperless Conference
- Conference Management System
- Centralized Control And Switching System
- Remote Video Conferencing System
- Educational System
- Pro Audio Sound System
- Public Address System
- Stage Lighting
2-Channel HDMI 4-Channel SDI Premium Recording and Broadcasting Host HY-HS24

HY-HS24 Premium Recordings
Functional Features
2. To ensure audio-visual quality, reduce environmental noise, and ensure proper heat dissipation of the terminal host system, the terminal must adopt a silent, fanless heat dissipation design;
3. The terminal integrates multiple functional applications into one unit, including audio and video encoding/decoding, live switching, recording, storage, live streaming, and on-demand playback, eliminating the need for additional devices such as encoders or MCUs;
4. Supports ≥1 1000M network RJ-45 interface;
5. Supports ≥4 3G-SDI video input interfaces;
6. Supports ≥2 HDMI input interfaces;
7. Supports ≥2 HDMI output interfaces and has audio output capability;
8. Supports ≥1 Line In interface and ≥1 Line Out interface;
9. Supports ≥5 high-speed USB interfaces, enabling connection to a USB drive for video copying and downloading, with 1 interface designated as a CONSOLE interface;
10. Supports ≥5 RS232 Phoenix connector control interfaces;
11. The terminal is equipped with a high-speed, stable 2TB mechanical hard drive;
12. The terminal is powered by DC 19V, with total power consumption below 30W, featuring embedded low-power, environmentally friendly characteristics;
| Frequency Response | 40-20KHz |
| Signal-to-Noise Ratio | 70Db,1Khz at 1Pa |
| Sensitivity | -34dB±3dB(1Db=1V/ Pa at 1KHz) |
| Impedance | 100Ω |
| Maximum Sound Pressure Level | 132Db SPL |
| Dynamic Range | 106Db,1kHZ at Max SPL |
| Weight (without accessories) | 149g |
| Dimensions | Long: 200mm;Diameter: 21.0mm |






